Czy opłaca się korzystać z usług doradztwa kredytowego?

dmieszkania3

Zaciągnięcie długoterminowego kredytu na zakup mieszkania, domu, to nie lada wyzwanie dla każdego. Niezależnie od wkładu własnego, mowa zawsze o dużych kwotach, które spłacane będą przez dziesiątki lat. Dlatego przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy kredytowej, warto bardzo dokładnie rozpoznać oferty banków, sprawdzić wszystkie zalety i wady określonych produktów bankowych.

Coraz częściej osoby kupujące nieruchomości, rozglądają się za współpracą z doradcą kredytowym. Czy taka osoba to dobry pomysł? Czy warto korzystać z usług doradztwa kredytowego?

Doradca kredytowy z wiedzą na odpowiednim poziomie
Na pewno opłacalne jest rozpoczynanie współpracy z doradcą kredytowym, który ma znakomite rozeznanie na rynku. Jeżeli jest specjalistą w zakresie np. kredytów hipotecznych, to jeszcze lepiej. Każdy doradca, niezależnie czy pracuje samodzielnie, czy dla doradztwa kredytowego, powinien wiedzieć wszystko o zasadach, regulaminach, rozwiązaniach stosowanych przy kredytach hipotecznych.

dmieszkania2

Doradca kredytowy z szerokim wachlarzem ofert kredytowych
Udając się do doradztwa kredytowego oczekujemy różnych, alternatywnych propozycji odnośnie kredytów. Oczywiście pamiętajmy, że posiadanie w ofercie 12 banków wcale nie gwarantuje dostępu do najlepszych ofert. Musimy oczekiwać od doradcy kredytowego, że w pierwszej kolejności zaproponuje te oferty bankowe, które są dla nas najkorzystniejsze. To się na pewno opłaci, aczkolwiek uważajmy na tych doradców, którzy preferują określone oferty banków. Możemy uzyskać niekorzystny kredyt, a to tylko dlatego, że prowizja za jego sprzedaż jest dla doradcy opłacalna.

Żmudna i skomplikowana „papierologia”
Wnioskowanie o kredyt sprawia, że należy zgromadzić dość pokaźny segregator dokumentów. Kłania się również dokładne wypełnianie dokumentów, tak aby zostały przyjęte przez analityka bankowego do rozpatrzenia. Są to zadania niezwykle trudne dla wielu osób, dlatego lepiej podpierać się na kimś, kto ma o tym pojęcie. Taką osobą bez wątpienia będzie doradca kredytowy i z tego też względu, opłaca się rozpocząć z nim współpracę.

http://www.dachbud.com.pl/oferta/doradztwo-kredytowe