Żarówki LED – dlaczego warto je posiadać

zarowki-led-3

Wymiana starych żarówek na nowe? Warto zatem postawić na najlepsze rozwiązania. Warto tym razem spojrzeć w stronę żarówek LED. Kto do tej pory nie korzystał z oświetlenia LED, koniecznie musi przekonać się o pozytywnych właściwościach, jakie posiadają żarówki LED.

Dlaczego warto korzystać z żarówek LED? Dlaczego ich zakup to same korzyści?

Żarówki LED zużywają zdecydowanie mnie mocy, niż tradycyjne żarówki. Wynika to z faktu, że żarówki LED o mocy np. 10W, dają takie same efekty, jak żarówki tradycyjne, posiadające około 50-60W. Czyli zużycie prądu jest w takiej sytuacji 5-6 razy niższe.

Żarówki LED gwarantują różnorodność barwy światła. Na czym to dokładnie polega? Mianowicie musimy mieć na uwadze, że żarówki LED posiadają różny poziom tzw. stopni Kelvina. Wysoki ich poziom oznacza, że mamy do czynienia z najzimniejszym odcieniem światła. Niski poziom stopni Kelvina jednoznacznie wskazuje, że żarówka LED gwarantuje ciepły odcień światła. Różnorodność w tym aspekcie powoduje, że można doskonale dopasować określone rodzaje żarówek do konkretnych pomieszczeń.

Teoretycznie brak migotania. Ogromną zaletą żarówek LED jest brak ich migotania. Mianowicie, w przeciwieństwie do np. świetlówek, nie spotkamy się ze zjawiskiem migotania. Wynika to z konstrukcji, gdzie diody posiadają zabezpieczenia. Należy jednak mieć na uwadze, że kupując kiepskiej jakości żarówki LED, zjawisko migotania może wystąpić.

zarowki-led-1

Znacznie niższy poziom nagrzewania żarówek LED, niż ich tradycyjnych odpowiedników. Żarówki LED są skonstruowane w taki sposób, aby nie nagrzewały się zbyt mocno.

Możliwość regulacji kąta świecenia żarówki LED. Istnieje możliwość sterowania strumieniem LED, dzięki temu można w prosty sposób określić w jaki sposób ma być oświetlone określone pomieszczenie.

Powyższe informacje jednoznacznie wskazują, że zakup żarówek LED jest dobrym pomysłem. Dzięki nim zdecydowanie polepszymy oświetlenie własnego mieszkania. Równocześnie inwestowanie w żarówki LED spowoduje, że zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Zarówno na zakupach żarówek, jak i w związku z niższym zużyciem energii elektrycznej.

https://led-handel.net/15-zarowki-led-gwint-gu10-10w-7w-5w