Kupujesz apartament? Na co zwrócić uwagę?

deweloper1 Kupujący apartamenty w atrakcyjnych lokalizacjach, czynią to celem przyszłych zysków z wynajmu. Jednak coraz częściej znajdują się osoby, które po prostu pragną mieszkać w komfortowych warunkach, a do tego w najlepszych punktach danego miasta. Decydując się na kupno apartamentu do własnego użytkowania, koniecznie trzeba zwracać uwagę na pewne aspekty związane z nieruchomością. Co więc trzeba zrobić, aby mieć pewność, że kupiony apartament spełni oczekiwania? Jakiego rodzaju informacje pomogą podjąć pozytywną decyzję?

Z jakim deweloperem ma się do czynienia?
Pierwsza najważniejsza kwestia, to po prostu sprawdzenie tego, z jakim deweloperem ma się do czynienia. Czy mowa o firmie, która zaznaczyła już swoją obecność na rynku, realizując wiele najróżniejszych inwestycji? Czy deweloper posiada odpowiednie doświadczenie w ramach budowy komfortowych apartamentów? Jak wygląda sytuacja finansowa dewelopera, czy realizowane budowy są finansowe ze środków własnych, a może firma posiłkuje się kredytem bankowym? Wszystko to jest niezmiernie istotne i powinno zostać bardzo wnikliwie sprawdzone.

Otoczenie komfortowego apartamentu
Decydując się na kupno ekskluzywnego apartamentu, należy zwracać uwagę na jego otoczenie. Oczywiście sam apartament powinien posiadać pewne elementy, które pomogą podjąć decyzję o jego zakupie, jednak mowa tutaj zawsze o indywidualnych odczuciach i potrzebach kupującego. Natomiast co do otoczenia, to dobrze, aby teren osiedla, gdzie zlokalizowany jest apartament, posiadał niezbędne zabezpieczenia. Mowa tutaj o ogrodzeniu, systemie monitoringu czy też całodobowej ochronie. Dobrze kiedy projektujący osiedle z apartamentami przygotują tereny zielone, rekreacyjne, gdzie można wypoczywać. Dodatkowo w strefach wspólnych powinny znajdować się najróżniejsze udogodnienia, takie jak choćby strefa fitness.

Możliwość negocjacji cenowych
Kupując apartament w miejscach, gdzie cena metra kwadratowego jest niezwykle wysoka, warto pokusić się o negocjacje cenowe. Jak wiadomo koszt kupna apartamentu, np. w Gdańsku, to dość duży wydatek, dlatego dobrze jest uzyskać choćby minimalną zniżkę, która może zostać zainwestowana w jego aranżację.

Apartamenty Ambiente Gdańsk