Wszycie zamka błyskawicznego krytego

polimex-suwak
Wszycie zamka błyskawicznego nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy posiadać pewne umiejętności związane z obsługą maszyny do szycia, a także zastosowanie odpowiedniej metody praca. Jak skutecznie wszyć zamek błyskawiczny kryty? Jak wszystko wykonać w sposób iście profesjonalny?

Wszywanie krytego zamka błyskawicznego
Zamek tego typu ma być w pełni ukryty, niewidoczny dla świata zewnętrznego. Wybierając odpowiedni zamek, koniecznie trzeba pamiętać o tym, że musi być on dłuższy o 2 cm lub więcej niż miejsce, w które będzie wszyty. Wszywanie zamka błyskawicznego krytego odbywać się będzie przy pomocy stopki, którą powinno się posiadać na wyposażeniu maszyny do szycia. Jak przebiega proces jego wszywania?

Rozpięty zamek należy tak ścisnąć w miejscu spirali, aby ujrzeć miejsce szwu, które zlokalizowane musi być pomiędzy spiralą, a taśmą. Następnie zamek układa się na prawej stronie materiału, a ułatwiając sobie pracę, koniecznie należy za pomocą szpilki przymocować końcówkę zamku do brzegu materiału. Na drugim końcu musi znaleźć się dolna końcówka naszego zamka. Całość szycie rozpoczyna się od góry, a kończy na wcześniej zaznaczonym miejscu, co sprawia, że zamek można zapiąć. Tym sposobem pierwszy etap został przeprowadzony.

Kolejnym działaniem jest wykonanie identycznych prac po drugiej stronie materiału, gdzie kładzie się taśmę zamku i przypina u góry szpilką. Można zacząć przyszywanie drugiej taśmy zamku błyskawicznego, identycznie jak to miało miejsce w przy jego pierwszej taśmie.

Wybierając odpowiedni zamek błyskawiczny, należy pamiętać również o dobrej jakości suwakach. Suwak ma być trwały, a także funkcjonalny, dopasowany do całości odzieży. Na pewno warto bliżej poznać interesująca ofertę na suwaki, która znajduje się w tym miejscu https://polimex.net/pl/sklep/13-zamki-blyskawiczne/103-suwaki